اشتغال زایی مناسب گیاهان دارویی برای زنان و دختران جویای کار
SuperUser Account
/ دسته ها: شهرستانها

اشتغال زایی مناسب گیاهان دارویی برای زنان و دختران جویای کار

حمایت جهاد کشاورزی برای کشت گیاهان دارویی.اشتغال زایی مناسب گیاهان دارویی برای زنان و دختران جویای کار.

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آبادگفت: افرادی که دارای زمین مناسب باشند مورد حمایت آموزشی ، تامین نهاده نهال ،  تسهیلات و خرید تضمینی قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی لرستان، مراد بیرانوند با اشاره به سطح زیر کشت گیاهان دارویی در خرم آباد، اظهار کرد: بیش  از ۳۰۰ هکتار گیاه دارویی در خرم آباد کشت شده که حدود ۵۰ هکتار از این مزارع  ، گیاه دارویی به لیمو است.

وی افزود: هر هکتار به لیمو از زمان کاشت تا برداشت به مدت ۹ ماه بیش از ۲۰ شغل با در آمد مناسب ایجاد می‌کند.

مدیرجهاد کشاورزی خرم‌آبادگفت: کاشت ، داشت و برداشت گیاهان دارویی برای زنان و دختران دارای توان کار و اوقات فراغت آسان بوده و به راحتی می‌توانند از این راه کسب در آمد کنند.

بیرانوند ادامه داد: افرادی که دارای زمین مناسب باشند مورد حمایت آموزشی ، تامین نهاده نهال ،  تسهیلات و خرید تضمینی قرار خواهند گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ۱۶۰ هکتار زعفران کشت شده در خرم‌آباد داریم، عنوان ‌کرد:  از اوایل آبان‌ماه زمان برداشت زعفران شروع و کلیه تشکل‌های تسهیل‌گر می‌توانند نیروهای تحت پوشش خود را  با هماهنگی جهاد کشاورزی آموزش داده و به مدت حداقل دو ماه در عملیات برداشت و پاک کردن محصول زعفران فعالیت داشته باشند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خرم‌آبادگفت: مشکل بیمه عمر کلیه اعضای تشکل‌های تسهیل‌گری از طریق نظام صنفی کشاورزی خرم آباد با پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه سالانه  قابل پیگیری است و تشکل‌های تسهیل گری می توانند با  هماهنگی لازم در این راستا اقدام کنند.

مطلب قبلی اداره کل دامپزشکی استان لرستان نسبت به انجام واکسیناسیون رایگان هاری در سطح استان اقدام نموده است
مطلب بعدی رئیس جمهور تاکید کرد: اهمیت امنیت غذایی برای کشور در دوران کرونا
Print
226

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان