توسعه گلخانه‌ها از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی درسال جهش تولید است و هم اکنون نیز ۱۸ هزار هکتار گلخانه فعال در کشور وجود دارد
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان

توسعه گلخانه‌ها از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی درسال جهش تولید است و هم اکنون نیز ۱۸ هزار هکتار گلخانه فعال در کشور وجود دارد

 معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه گلخانه‌ها از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی درسال جهش تولید است و هم اکنون نیز ۱۸ هزار هکتار گلخانه فعال در کشور وجود دارد.

محمدعلی طهماسبی روز سه شنبه در بازدید از اراضی گلخانهای گل محمدی روستای یوسفعلی بروجرد افزود: مجموع تولیدات باغی و گلخانه‌ای هم اکنون درکشور به ۲۴ میلیون رسیده است.

وی بیان کرد: علاوه بر تولیدات باغات و گلخانه‌ها چندین میلیارد گل شاخه بریده و گیاهان زینتی و گلدانی در کشور تولید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استلن لرستان مهندس طهماسبی اضافه کرد: برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد کشاورزی از جمله طرح‌های اراضی شیبدار، توسعه گلخانه ای اعتبارات لازم در نظر گرفته شده و به استان‌ها ارسال می‌شود.

 معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: با اجرای طرحها در راستای جهش تولید در زمینه افزایش تولید، کاهش واردات و توسعه صادرات گام های جدی برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار باغ در کشور وجود دارد، یادآور شد: در حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از این باغات بارور  و مابقی آنها در مدار تولید قرار دارد.

 معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از باغات موجود در کشور ۹۰۰ هزار هکتار از باغات سالخورده است که در قالب طرح «اصلاح» این باغات بازسازی می‌شوند.

طهماسبی تصریح کرد: حدود یک ششم از تولیدات کشاورزی در بخش باغبانی انجام می‌شود.

 

مطلب قبلی نخستین کارخانه فرآوری گل محمدی لرستان امسال بهره‌برداری می‌شود
مطلب بعدی عناوین روزهای هفته جهاد کشاورزی سال 1399
Print
58

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان