امسال تاخیر در کوچ بهاره عشایر بلامانع است
SuperUser Account
/ دسته ها: مقالات

امسال تاخیر در کوچ بهاره عشایر بلامانع است

رئیس سازمان امور عشایر ایران در نامه به استانداران سراسر کشور، خواستار همکاری دستگاه های استانی ذیربط با تاخیر در کوچ بهاره عشایر به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، در این نامه با اشاره به هماهنگی های بعمل آمده با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر بلامانع بودن تاخیر در زمان کوچ عشایر به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تاکید شده است.

وی از استانداران درخواست کرده دستورات لازم را نسبت به انجام هماهنگی های لازم توسط دستگاه های مربوطه استانی در ارتباط با بلامانع بودن تاخیر در کوچ بهاره عشایر در مبداء، میانبند و مقصد ابلاغ و همکاری های لازم با عشایر در این زمینه صورت گیرد.

قندالی تاکید کرد: چنانچه خانوارهای عشایری موضوع را رعایت نکنند از ارائه خدمات در مسیر کوچ توسط دستگاه های ذیربط خودداری می گردد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین طی نامه ای به مدیران امور عشایر استان ها با اشاره به بلامانع بودن تاخیر در کوچ عشایر، از آنان خواسته با قید فوریت موضوع به اطلاع دامداران عشایری رسانده شود تا با اطمینان خاطر کوچ بهاره خود را تا فراهم شدن شرایط مناسب به تاخیر بیاندازند.

وی همچنین از مکاتبات و هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه ارائه آموزش ها و خدمات لازم در مناطق عشایری برای پیشگیری از کرونا ویروس خبر داد.

گفتنی است؛ عشایر کشور دو بار در سال کوچ می کنند یکبار در فصل بهار از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی و یکبار هم در اواخر تابستان و اوایل پاییز که از مناطق ییلاقی به سوی مناطق قشلاقی خود عزیمت می کنند.

مطلب قبلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان منصوب شد
مطلب بعدی همکاری فائو با ایران در مبارزه با آفت ملخ صحرایی
Print
222

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان