سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت بهره گیری از ظرفیت اوراسیا برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت بهره گیری از ظرفیت اوراسیا برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان آذربایجان غربی باید از ظرفیت اوراسیا برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی بهره لازم را ببرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز در مراسم تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی، اظهار کرد: ارتقای تامین انرژی غذایی به ۸۵ درصد را تا سال آینده در دستور کار داریم که این رقم مناسبی در مقایسه با کشورهای پیشرفته است.

وی یادآور شد: ما برای سال آینده پیش بینی هایی لازم را برای کشت و تولید داشته ایم و مقدمات آن فراهم آمده است.

کشاورز تصریح کرد: علیرغم تحریم و جنگ اقتصادی در حال حاضر شرایط خوبی در بخش کشاورزی و امنیت غذایی فراهم است و تمام تلاشمان بر این است که مشکلی برای تولید کشور ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: در چند دهه اخیر در حوزه تولیدات کشاورزی رشد خوبی داشته ایم برای مثال در ابتدای دهه شصت ما وارد کننده پنیر، شیر خشک و سایر محصولات بوده‌ایم و در حال حاضر سالانه ۸۰۰ هزار تن صادرات شیر داریم و در بسیاری از محصولات رشد ۵ برابری داشته ایم.

کشاورز با بیان این که کشاورزی کشور دارای ظرفیت‌های بسیاری است و باید با افزایش بهره وری، تولید در واحد سطح را بالا ببریم تا هم موجب افزایش تولید و هم اقتصادی تر شدن تولیدات کشاورزی بشویم.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که دشت ارومیه یکی از چهار دشت بزرگ کشور است، تاکید کرد: باید برای آن برنامه جامع کشاورزی تدارک ببینیم که در عین افزایش تولید محصولات در این منطقه مشکلی برای دریاچه ارومیه ایجاد نشود.

وی گفت: این استان قابلیت‌های خوبی برای توسعه دامپروری و شیلات و احداث گلخانه دارد که باید روی آن کار بیشتری صورت گیرد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: این استان یک نسخه کشاورزی مدرن و صنعتی نیاز دارد زیرا هم ظرفیت های بخش کشاورزی در آن قرار دارد و هم زمینه های صادرات آن فراهم است.

کشاورز تاکید کرد: استان آذربایجان غربی باید از ظرفیت اوراسیا برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی بهره لازم را ببرد.

در این مراسم به طور همزمان ۵۲۶ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان به صورت همزمان و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

همچنین، رونمایی از دستاوردهای تحقیقات کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مطلب قبلی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: نقش موثر بهره برداری از شهرک گلخانه ای حصار گلی در افزایش تولید و اشتغال منطقه ورامین
مطلب بعدی افتتاح واحد پرواربندی ۴۰۰ راسی بره روستای فره کش بخش زاغه شهرستان خرم آباد
Print
245

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان