بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری ۱۲۹۶ هکتار توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده استان لرستان اجرا می‌شود.
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری ۱۲۹۶ هکتار توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده استان لرستان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان خبر داد.بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری ۱۲۹۶ هکتار توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان  "عبدالرضا بازدار" در جلسه طرح توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده اظهار کرد ؛ یکی از اهداف مهم معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده می باشد.

وی افزود اجرای این پروژه از سال ۱۳۹۶ در استان لرستان شروع و طی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ سطحی معادل ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار  توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده در سطح استان لرستان اجرا شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ادامه داد برای سال جاری سهمیه ای معادل ۱۲۹۶ هکتار به استان لرستان ابلاغ شده که در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هکتار شناسایی و مراحل چاله کنی ، تهیه نهال و ... آن انجام شده و عملیات غرس نهال بزودی انجام خواهد شد

وی تصریح کرد به محض تخصیص  مراحل بعدی اعتبارات این پروژه مابقی تعهدات انجام می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در پایان گفت در این پروژه ۵۰ درصد نهاده ها به صورت رایگان به عنوان مشوق در اختیار بهره برداران قرار گرفته و گونه های بادام، انجیر ، انگور ، پسته ، زیتون ، زرشک و گل محمدی در این اراضی کشت می‌شود.

مطلب قبلی آخرین وضعیت پرداخت ها به کشاورزان و بهره‌برداران خسارت دیده از سیل فروردین ماه ۹۸
مطلب بعدی دیدار صمیمانه ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با پرسنل معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان.
Print
187

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان