دستور ویژه سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به کشاورزان خسارت دیده از سیل
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

دستور ویژه سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به کشاورزان خسارت دیده از سیل

در پی بارندگی شدید و وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان که باعث طغیان رودخانه‌های محلی و وقوع سیلاب شد، مهندس عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با دستور ویژه ای هیاتی را به سرپرستی معاون آب و خاک این وزارتخانه مامور کرد، برای رسیدگی و امدادرسانی هر چه سریع تر به کشاورزان و دامداران به مناطق سیل زده اعزام شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، بازسازی تاسیسات آبی و خاکی کشاورزی شامل  قنوات، انهار سنتی و کانال های آبیاری، بندهای آبخیزداری و استخرهای پرورش ماهی، جاده های دسترسی، مزارع و باغات، جایگاه دام، واحدهای مرغداری، تامین علوفه و اقدامات دامپزشکی از مهمترین اقداماتی است که برای امدادرسانی به کشاورزان و دامپروران مناطق سیل زده در دستور کار قرار دارد.

شایان ذکر است، عمده خسارت های وارده به بخش کشاورزی در شهرستان های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب و سوران و خاش بوده است.

همچنین به علت بسته شدن جاده های دسترسی، در حال حاضر تعیین خسارت فطعی امکان پذیر نبوده و بررسی های اولیه گروه های تعیین خسارت، میزان خسارات وارده به زیربخش های کشاورزی را حدود ۶۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده اند.

مطلب قبلی سهم ۲۱ درصدی محصولات کشاورزی از صادرات لرستان
مطلب بعدی آخرین وضعیت پرداخت ها به کشاورزان و بهره‌برداران خسارت دیده از سیل فروردین ماه ۹۸
Print
186

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان