رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان اظهار کرد:بیش از  ۵۷ میلیارد تومان وام بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل پرداخت شده و یا در حال پرداخت می‌باشد .
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان اظهار کرد:بیش از ۵۷ میلیارد تومان وام بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل پرداخت شده و یا در حال پرداخت می‌باشد .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان دکتر بازار با اعلام این خبر گفت : در جریان سیل فروردین ماه سال جاری خسارت عمده ای به همه زیر بخش‌های کشاورزی استان لرستان شامل : ایستگاه‌های پمپاژ ، جاده های بین مزارع ، باغات ،  مزارع استخرهای پرورش ماهی و .... وارد شده است.

وی افزود با تصویب هیئت دولت مبنی بر جبران بخشی از خسارات وارده به کشاورزان بیش از ۳۰ هزار پرونده در استان لرستان تشکیل شد و تاکنون به ۱۴ هزار پرونده بیش از ۵۷ میلیارد تومان وام  بلاعوض به حساب کشاورزان خسارت دیده از سیل واریز شده و یا در حال پرداخت می‌باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان تصریح کرد با توجه به شفاف شدن و مشخص شدن وضعیت پرونده ها و تکمیل مستندات مورد نیاز ، روند پرداخت خسارات سرعت بیشتری به خود گرفته و به طور میانگین روزانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر مبلغ خسارت به حسابشان واریز  و یا واریز خواهد شد و مابقی پرونده‌ها به مرور در حال انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ادامه داد پرداخت خسارت به صورت بلاعوض و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت می باشد تا کنون مبلغ ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ٨ بانک عامل واگذار شده و بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان آن به کشاورزان پرداخت شده است.

 

 از بانک‌های عامل همراهی و همکاری با کشاورزان را خواستاریم بعضی از بانک‌ها متاسفانه در پرداختی‌ها کوتاهی می نمایند ، با توجه به نیاز کشاورزان و  خسارت دیدگان به نقدینکی  برای ادامه فعالیت در اعطای این وام ها همکاری و تسریع نمایند.

 

وی در پایان گفت : دبیرخانه ستاد سیل مستقر در سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به طور شبانه روز مشغول به کار می‌باشند اما در طول روز کشاورزان خسارت دیده به این ستاد مراجعه نموده و باعث کند شدن روند انجام کارها می شوند. لذا از کشاورزان هم استانی استدعا داریم از مراجعه به ستاد استان خودداری نموده چرا که این کار باعث مختل شدن و کند شدن روند پرداخت ها میشود. چنانچه نیاز به حضور کشاورزان باشد  با توجه به اطلاعات موجود در پرونده به آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

مطلب قبلی افتتاح همزمان و آغاز عملیات اجرایی ۴۶ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی
مطلب بعدی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: نقشه راه جامع خاک باید تدوین شود/ کشاورزان دلسوزترین اقشار در حفاظت از منابع خاک و آب هستند
Print
281

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان