وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: راه‌اندازی بزرگترین واحد سورتینگ سیب کشور در ارومیه
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: راه‌اندازی بزرگترین واحد سورتینگ سیب کشور در ارومیه

وزیر جهاد کشاورزی از راه‌اندازی بزرگترین واحد بسته‌بندی و سورتینگ سیب کشور با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری در ارومیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی، کاظم خاوازی امروز سه‌شنبه در جریان بازدید از سه واحد تولیدی و کشاورزی آذربایجان غربی، با بیان این که تسهیل و روان‌سازی صادرات محصولات کشاورزی به خصوص سیب از مهمترین مطالبات بخش کشاورزی استان است، گفت: از روز گذشته با سفر به استان تمامی زمینه‌های تسهیل روند صادرات سیب در حال بررسی است و تصمیمات و راهکارهای خوبی در این خصوص اتخاذ شد که بزودی اجرایی می‌شود.

وی با بیان این که موانع صادراتی سیب با هماهنگی ساده با وزارت صمت قابل رفع است، بیان داشت: دوشنبه شب نشست خوبی با صادر کنندگان و تجار و مسئولان استان در زمینه صادرات سیب برگزار شد و قرار است در کنار هماهنگی بین دستگاهی با وزارت صمت سیاست‌های تشویقی مناسبی برای سرمایه‌گذاران در این حوزه اعمال شود.

خاوازی از راه‌اندازی بزرگترین واحد سورتینگ و بسته‌بندی سیب کشور در ارومیه خبر داد و افزود: این واحد با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری توسط یک سرمایه‌گذار خارجی در حال راه‌اندازی است و با ورود دستگاه بروز و مجهز سورتینگ تحول خوبی در بخش بسته‌بندی صادرات سیب کشور خواهیم داشت.

وزیر جهادکشاورزی توجه به صنایع تبدیلی، بسته‌بندی روز، به همراه اعمال سیاست‌های تشویقی در کنار حل مشکل تعهد ارزی را مهمترین راهکارهای این وزارتخانه برای حل مشکل صادرات سیب عنوان کرد و افزود: من نگران صادرات سیب در سال جاری نیستم چرا که مشکلات این بخش بسیار جزیی بوده و با یک هماهنگی ساده تمام این مشکلات قابل حل است.

خاوازی با اشاره به ایجاد باراندازهای بهداشتی در بخش کشاورزی، اضافه کرد: در بخش باراندازی‌های بهداشتی اقدامات خوبی در کشور آغاز شده و در استان نیز تاکنون ۹۰ بارانداز بهداشتی راه اندازی شده است.

وزیر جهاد کشاورزی شیوع ویروس کرونا را یکی از مهمترین دلایل کاهش صادرات محصولات کشاورزی دانست و گفت: بیماری کرونا در حال حاضر ۱۰ تا ۱۵ درصد از تجارت جهانی را کاهش داده که کشورما نیز از این قاعده مستثنی نیست اما بزودی با از بین رفتن این بیماری رونق اقتصادی را در دنیا وکشور شاهد خواهیم بود.

خاوازی با اشاره به فعالیت موسسه دانش بنیان کشت بافت رویشی در ارومیه اظهار داشت: حضور کارشناسان نخبه و علمی ارزشمند کشور در این موسسه زمینه‌ساز تحول علمی در بخش کشاورزی منطقه و حتی کشور است با اقدامات علمی و نوین در بخش می‌توان در بخش صادرات کیفی محصولات شاهد رشد قابل توجهی بود.

وی با اشاره به کاشت بلوبری در موسسه دانش بنیان کشت بافت رویشی در ارومیه تصریح کرد: کشت این گیاه ضمن ارزآوری خوب برای کشور درمصرف داخلی نیز می تواند منبع خوبی برای افزایش درآمد بخش کشاورزی باشد.

امروز وزیر جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به همراه استاندار و جمعی از مسئولان آذربایجان غربی از سه واحد تولیدی و کشاورزی آذربایجان غربی بازدید کرد.

مطلب قبلی خاوازی: طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین با جدیت پیگیری شود
مطلب بعدی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تصویب ۹۰۹ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی
Print
65

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان