برداشت ۲ هزار و ٢٠٠ تن زیتون از سطح ۵۳۰ هکتار باغات بارور زیتون استان لرستان
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

برداشت ۲ هزار و ٢٠٠ تن زیتون از سطح ۵۳۰ هکتار باغات بارور زیتون استان لرستان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان دکتر اسفندیار حسنی مقدم در جریان بازدید از باغات زیتون تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل علیه السلام خرم آباد اظهار کرد.

 سطح باغات زیتون در استان لرستان  ۶۰۰ هکتار می باشد که از این مقدار 530 هکتار بارور و ۶٠ هکتار هنوز به مرحله باردهی نرسیده و از این سطح  مقدار ٢ هزار و ۲۰۰ تن زیتون از ارقام مختلف روغنی و کنسروی برداشت می گردد.

 وی متوسط عملکرد در هر هکتار زیتون را بین  ٤/٥ تا ۵ تن  اعلام کرد و گفت بیشتر این مقدار تولید توسط مجموعه تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل "علیه السلام"روغن‌کشی و به بازار عرضه می گردد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان تصریح کرد: به منظور توسعه کشت زیتون در سال جاری در سطح  ۵۰ هکتار چاله کنی انجام شده و به زودی  ارقام جدید و تجاری کاشت نهال صورت خواهد گرفت.

 وی توصیه های فنی از قبیل هرس به موقع ،تغذیه مناسب ، استفاده از ارقام پر محصول و تجاری ، اجرای آبیاری قطره ای و سایر مسایل فنی را  ارائه نمودند.

 دکتر حسنی مقدم ادامه داد جهت برداشت مکانیزه زیتون  سازمان جهاد کشاورزی  لرستان تسهیلاتی  جهت خرید "شیکر" برداشت زیتون به متقاضیان اعطا می کند.

   وی در پایان به متقاضیان کشت زیتون توصیه کرد با توجه به نیاز کم‌آبی و مقاوم بودن زیتون به خشکی و همچنین با توجه به کمک های مشارکتی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در تأمین نهال و انجام چاله کنی  نسبت به احداث باغات زیتون در اراضی شیب دار و کم بازده اقدام نمایند.

مطلب قبلی به منظور جوان سازی درختان گردو و بادام
مطلب بعدی وزیر جهاد کشاورزی: رونق اقتصادی کشور در گرو جهش تولید در بخش کشاورزی است
Print
42

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان