رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از کشتارکاه دام گلشن خرم آباد بازدید کرد
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از کشتارکاه دام گلشن خرم آباد بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، صبح روز یکشنبه مورخ 99/06/16رئیس سازمان جهادکشاورزی به همراه مدیرکل دامپزشکی لرستان ،مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان،معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی ، مدیر حوزه ریاست سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان خرم آباد از واحدهای مختلف کشتارگاه دام شهرستان خرم آباد بازدیدنمودند.

در این بازدید که با هدف تجهیز ناوگان حمل بهداشتی گوشت با اعطای تسهیلات ارزان قیمت صورت گرفت ، رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان قول پیگیری و مساعدت لازم دراین راستا را اعلام نمودند.

لازم به توضیح می باشد کشتارگاه صنعتی دام گلشن خرم آباد در زمینی به مساحت 20000مترمربع با زیربنای 7300مترمربع و ظرفیت روزانه کشتار 200 راس دام سنگین و 1000 راس دام سبک درسال 1389 در کیلومتر 10جاده بیرانشهر، بخش مرکزی خرم آباد افتتاح گردید.

این کشتارگاه با 70نفر پرسنل ،1نفرناظرشرعی ، 4 نفرمسئول فنی دامپزشکی و ناظربهداشتی و تعداد حدود 500 نفر به صورت غیرمستقیم فعالیت دارد.

دکتر اسفندیار حسنی مقدم ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با انتقاد از پیر کشی در کشتارگاههای استان اظهار کرد :

پیر کشی در سنوات اخیر به یکی از دغدغه های اصلی مردم تبدیل شده است.

به طور متوسط بیشتر از ۹۰ در صد دام کشتاری سنگین استان پیر هستند.

در دام سبک بیشتر از ۷۰ درصد پیر و ۳۰ در صد جوان هستند.

دام های پیر بیشتر از استان های قم ، تهران ، اصفهان و فارس برای کشتار آورده می شوند،  گوشت پیر هم بی کیفیت است  و هم اینکه فاقد مواد مغذی مناسب می باشد.

موضوع در جلسات ستاد تنظیم بازار استان و شورای سلامت مطرح و تصیم مناسب با همفکری و کمک اعضا و بخصوص نیروی انتظامی اجرایی شود.

درادامه این بازدید رئیس سازمان جهادکشاورزی وسایر همراهان از میدان عرضه دام در جنب کشتارگاه دام بازدید نمودند و از نزدیک با مالک و دیگر افراد حاضر در میدان گفتگونمودند.

میدان دام خرم آباد در زمینی به مساحت 12000مترمربع بناگردیده که ظرفیت دام سنگین آن 200 راس  ودام سبک 1000راس بصورت روزانه می باشد.همچنین فاز دوم این میدان دام در سال 98 توسعه پیدا کرده ودر حال تجهیز می باشد.

مطلب قبلی در نشست «خاوازی» با «سرقینی» مطرح شد: تضمین خرید کودهای فسفاته تولید داخل توسط وزارت جهاد کشاورزی
مطلب بعدی برگزاری جلسه ستاد کاشت و برنامه ریزی منسجم شروع سال زراعی ۴۰۰ - ۱۳۹۹ مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد
Print
163

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان