وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: نقش موثر بخش کشاورزی در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: نقش موثر بخش کشاورزی در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی می‌تواند به صورت پایدار رشد اقتصادی کشور را افزایش دهد و‌ نقش موثری در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در ادامه سفر به استان گلستان و در مراسم متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۶۸ پروژه‌ عمرانی، تولیدی و اقتصادی گنبدکاووس، ایران را از جمله کشورهای قدرتمند در کشاورزی برشمرد و افزود: رشد اقتصادی کشور‌ مدیون بخش کشاورزی است.

وی، تولید گندم در کشور را کافی دانست و گفت: ما برای تامین نان مردم به کشور دیگری نیاز نداریم.

خاوازی با اشاره به تولید ۲.۷ میلیون تن گوشت سفید در کشور، اظهار کرد: سالانه حدود ۱۱ میلیون تن شیر خام در کشور تولید می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که نگاه زنجیره‌ای به تولید و‌ در نظر گرفتن تمامی حلقه‌های این زنجیره را از اولویت های مهم این وزارت عنوان و تاکید کرد: نگاه امروز ما در بخش کشاورزی نگاه زنجیره‌ای است و لازم است حلقه‌های تولید مانند یک زنجیره در کنار هم قرار بگیرند تا ارزش افزوده تولید افزایش و ضایعات کاهش یابد.

وی با تاکید بر لزوم راه اندازی واحد فرآوری پشم در گنبدکاووس گفت: دومین میدان دام کشور هم در گنبد کاووس قرار دارد بنابراین راه اندازی واحد فرآوری پشم در این شهرستان ضروری است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که تولید محصولات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۹۲ به ۱۳۰ میلیون تن تا پایان سال خواهد رسید، تصریح کرد: بخش کشاورزی می‌تواند به صورت پایدار رشد اقتصادی کشور را افزایش دهد و‌ نقش موثری در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت دارد.

مطلب قبلی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: راه اندازی ۱۶۰۰ واحد فرآوری محصولات کشاورزی در هفت سال اخیر
مطلب بعدی الگوی کشت برای سال زارعی جاری ابلاغ می‌شود
Print
48

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان