نقش شرکت های دانش بنیان کشاورزی در ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره تولید
SuperUser Account
/ دسته ها: مقالات

نقش شرکت های دانش بنیان کشاورزی در ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره تولید

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی در تعادل‌بخشی به توسعه کشور حائز اهمیت است و نقش زیادی در عرصه رشد اقتصادی کشور دارد. یکی از سیاست‌های اصولی ما نیز حمایت از تکمیل زنجیره تولید است که شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های خود موجب نوآوری و خلاقیت برای ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره شوند. همچنین ما به رسوخ دانش تخصصی و فناورانه به تولید، مصرف و تبدیل در کشاورزی اعتقاد داریم و در شرایط کنونی تحریم‌ها، بدون گسترش دانش، امکان تاب‌آوری در کشور وجود نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، جانعلی بهزاد نسب بهزادنسب رویداد مجازی معرفی نیاز‌های فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته به تعاملات صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و گفت: برای بازارسازی شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی نیازمند حمایت صندوق نوآوری هستیم که امیدواریم تعاملات کنونی، تقویت و اثربخشی در این حوزه افزایش یابد. بر این اساس ۱۵۴ صندوق توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی قرار دارند که می‌توانند به عنوان عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمت شرکت‌های دانش بنیان باشند.

وی در پایان نیاز‌های اصلی کشاورزی را حوزه ماشین آلات، تجهیزات، ادوات، انواع بذر و سموم، روش بیولوژیک مبارزه با آفات و روش‌هایی برای بالا بردن راندمان حوزه کشاورزی عنوان کرد.

در این رویداد مجازی (وبیناری) که از امروز به مدت سه روز آغاز بکار کرده است، ۲۴۲ نفر از شرکت‌های دانش بنیان و غیر دانش بنیان حضور دارند و ۹ نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی ارائه و ۳ کارگاه آموزشی نیز برپا خواهد شد.

مطلب قبلی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان منصوب شد
مطلب بعدی رشد اقتصادی ۸.۸ درصدی بخش کشاورزی در سال ۹۸
Print
76

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان