تاکید بر افزایش تولید تخم مرغ استان
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

تاکید بر افزایش تولید تخم مرغ استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه سالانه کمتر از ده هزار تن تخم مرغ در استان تولید می‌شود، گفت: این در حالی است که نیاز استان ۱۸هزارتن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی لرستان، دکتر اسفندیار حسنی مقدم در مراسم  معارفه مدیرکل دامپزشکی لرستان با اشاره به اینکه ١١٦٠ بیماری جامعه انسانی را تهدید می‌کند، عنوان کرد: از این تعداد ۸٦٠ بیماری منشأ حیوانی دارد.

وی افزود: در لرستان نیز بیماری ‌هایی حیوانی زیادی وجود دارد ، اما آمار بیماری تب مالت در لرستان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به ظرفیت استان در خصوص دامپروری اشاره و گفت: وجود ٤ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دامی و پیشرفت صنعت طیور از جمله ظرفیت های استان است.

دکتر حسنی مقدم افزود: حدود ۶۵۰ واحد مرغ گوشتی در استان وجود دارد که سالانه  قریب ٤٠ میلیون جوجه ریزی انجام می‌شود.

وی گفت: ما درحوزه واحد‌های شیلات نیز از ظرفیت خوبی برخوردار هستیم به طوری که سالانه ۲۵هزار تن تولید داریم‌.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد: با توجه به نقش و جایگاه حوزه دامپزشکی در خصوص سلامت غذایی نیاز است نظارت و کنترل به طوری جدی انجام شود.

دکتر حسنی مقدم در بخش دیگری از صحبت‌های خود از مدیر کل دامپزشکی تقاضا کرد : بخش تحقیقات دامپزشکی را  فعال همچنین پیگیری مرغ لاین را با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین بر افزایش تولید تخم مرغ در استان تاکیدکرد و گفت: نیاز استان  ۱۸هزارتن است که کمتر از ده هزار تن آن در استان تولید می‌شود.

در پایان این مراسم از زحمات خانم دکتر محمدخانی مدیر کل اسبق دامپزشکی استان لرستان با اهداء لوح  ، تقدیر به عمل آمد.

وی همچنین برای آقای دکتر مصطفی زبردست مدیر کل دامپزشکی استان لرستان در جهت انجام وظایف و رسالت های محوله آرزوی موفقیت کرد.

مطلب قبلی ضرورت مطالعه عسل لرستان از تولید تا بازار فروش
مطلب بعدی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان منصوب شد
Print
61

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان