افزایش ۱۰ برابری درآمد کشاورزان با احداث باغات در اراضی شیبدار
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

افزایش ۱۰ برابری درآمد کشاورزان با احداث باغات در اراضی شیبدار

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان دکتر اسفندیار حسنی‌مقدم در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۱۶ هزار و ۸۰۰ هکتار طرح توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار سراسر کشور با اعلام این خبر گفت یکی از ظرفیت‌های خوب استان لرستان توسعه باغات دیم  در اراضی شیبدار است .

این مقام مسئول تصریح کرد: استان لرستان پتانسیل بسیار بالایی در این زمینه دارد و عملکرد یک هکتار باغ دیم در قیاس با محصولات زراعی از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار بوده و حداقل ١٠ برابر  درآمد کشاورزان ارتقا پیدا می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت : تاکنون  ۴۰۴۰ هکتار توسعه  باغات دیم در اراضی شیبدار و کم بازده استان لرستان احداث شده است و در سال جاری نیز در صورت تامین اعتبار ۵ هزار هکتار (۲ هزار هکتار توسط مدیریت باغبانی و ۳ هزار هکتار توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری) احداث خواهد شد.

دکتر اسفندیار حسنی‌مقدم در پایان گفت از کشاورزان هم استانی که زمین‌های شیبدار در اختیار دارند تقاضا داریم به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه نموده تا با همکاری جهاد کشاورزی نسبت به احداث باغ در این گونه اراضی اقدام نمایند ،  با این کار ضمن افزایش ذخیره نزولات جوی به داخل زمین و جلوگیری از فرسایش خاک ، درآمد آنان نسبت به محصولات زراعی نیز افزایش پیدا می کند .

مطلب قبلی پاسخگویی تلفنی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به سؤالات مردم
مطلب بعدی تبدیل بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم شهرستان پلدختر به آبی
Print
115

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان