با آبی کردن یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی، ۲۰۰هزارشغل ایجاد می‌شود
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

با آبی کردن یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی، ۲۰۰هزارشغل ایجاد می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: درصورتی که یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آبی شود، ۲۰۰هزار شغل ایجاد می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ، دکتر اسفندیار حسنی  مقدم در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به میزان تخصیص آب استان اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیارد متر مکعب تخصیص آب لرستان است و نیاز استان به تخصیص آب حدود ۲ الی ۳ میلیارد متر مکعب آب است.

وی تاکید کرد:انتظار از مدیران استان مرتبط آب از جمله آب منطقه‌ی، آب و فاضلاب شهری و روستایی و مجمع نمایندگان استان این است که همدل، همراه و هماهنگ پیگیری لازم جهت تخصیص و برداشت آب از روان آب‌های  استان  را در دستور کار قرار دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: تخصیص آب یکی از راه‌های توسعه استان است و این مهم با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی امکان پذیر است.

دکتر حسنی مقدم افزود: با آبی کردن یکصد هزار هکتار از اراضی دیم استان ۲۰۰ هزار شغل در استان ایجاد می‌شود.

وی گفت: عبور از کشاورزی معیشتی و رسیدن به کشاورزی صنعتی با توجه به منابع آبی استان و تغییر الگوی کشت ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکیدکرد: باید به دنبال کشت محصولاتی باشیم که مصرف آب کمتر و درآمد اقتصادی بالاتری برای بهره‌برداران داشته باشد.

مطلب قبلی توسعه باغات در اراضی شیبدار علاوه بر درآمد اقتصادی برای کشاورزان و باغداران مسبب جلوگیری از فرسایش خاک، جذب ذرات گرد و غبار، تولید اکسیژن، افزایش نفوذ آب به داخل زمین و تغذیه سفره های زیر زمینی می شو
مطلب بعدی سالانه ۲۵۰ هزار تن شیر و ۲۹ هزار تن گوشت قرمز در استان لرستان تولید می شود
Print
32

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان