تعامل، هماهنگی  و هم افزایی درون و برون بخشی از مهمترین سیاستها و برنامه های سازمان جهاد کشاورزی است
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

تعامل، هماهنگی و هم افزایی درون و برون بخشی از مهمترین سیاستها و برنامه های سازمان جهاد کشاورزی است

دیدار مدیر و کارکنان مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان دکتر حسنی مقدم در این دیدار گفت، پیگیری جهت بهبود و نوسازی ناوگان خودرویی از اولویت‌های سازمان جهت پیشبرد اهداف سازمانی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بر تعامل ، هماهنگی و همکاری تمامی واحدهای سازمان جهت هم‌افزایی و پیشبرد فعالیت‌های اجرایی و سیاست‌های ابلاغی تأکید کرد و گفت؛ در این راستا ضروری است؛ مدیریتهای ستادی سازمان و ادارات کل تابعه سازمان در انجام وظایف، سیاستگذاری، خدمت رسانی ، تبیین برنامه ها با محوریت معاونت های ستادی سازمان به ویژه معاونتهای( بهبود  تولیدات گیاهی و تولیدات دامی )تعامل و همکاری داشته باشند.

وی در پایان گفت ضروری است ؛ در جهت استفاده  و بهره گیری از آخرین یافته های تحقیقاتی ، افزایش عملکرد محصولات مختلف کشاورزی ، تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید ، مجموعه تحقیقات و آموزش  کشاورزی با بخش اجرا تعامل و همکاری بیشتر و نزدیکتری داشته باشند و تحقیقات انجام شده به مرحله اجراء و در نهایت تولید بیشتر در بخش کشاورزی منجر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با اشاره به اینکه نیروی انسانی در هر مجموعه  مهمترین و  با ارزش ترین رکن در تحقق اهداف، سیاستها و برنامه ها می باشد بر آموزش به روز نیروی انسانی ، و توانمند سازی فنی  و علمی پرسنل تاکید کردند.

 در ابتدای این دیدار مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت ؛ ۱۳ طرح و ۶۰ پروژه ترویجی مهم را در دست اجرا داریم.

ایشان افزودند؛ هدف اصلی نظام ترویج کشاورزی، رفع چالش‌ها و مشکلات بین دستگاه های موجود در بخش کشاورزی است.

دکتر موموندی ادامه داد ؛ مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی موفق شده است با برنامه ریزی های انجام شده در  سه محصول تولید شده استان (گل‌محمدی، شوید و زیتون) گواهی استاندارد تشویقی را کسب نماید.

دکتر موموندی افزود؛ باغچه های سلامت خانگی در سطح ۲۸۰ روستا اجرایی شده و امسال این تعداد  به ۵۲۰ روستا خواهد رسید و این مدیریت توانسته است در سالهای ۹۷ و ۹۸ در راستای طرح توانمندسازی زنان روستایی مقام اول کشور را کسب نماید.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی افزود؛ تولید و انتقال اطلاعات و تغییر رفتار دو وظیفه و رویکرد مهم در مدیریت هماهنگی ترویج است که در این راستا اپلیکیشن های متعدد و سامانه پرک برای کارشناسان پهنه به منظور ارسال اطلاعات به بهره برداران بخش کشاورزی طراحی شده است.

وی ادامه داد ؛ارتقاء سلامت محصولات کشاورزی و دامی ، کاهش مصرف کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتات ، تهیه طرحهای تحقیقاتی ترویجی و تهیه فیلمهای مستند ، برگزاری جشنواره های دانش بنیان و نوآور ، تشکیل تعاونی‌های تولیدی تخصصی ،  اجرای ۱۱ هزار دقیقه برنامه آموزشی ترویجی ، طرح مدیریت مصرف بهینه آب ، تشکیل زنجیره های تولید و ارزش افزوده محصولات مختلف کشاورزی ، انجام بهبود مدیریت در محصولات زراعی و باغی ، ترویج و توسعه کشت چغندر نشایی، بهبود مدیریت عوامل خسارت زای گیاهی ، توسعه فرهنگ استفاده از بیمه محصولات کشاورزی ، تعمیر و بازسازی مراکز جهاد کشاورزی، تهیه نشریات صوتی و تصویری و کسب دو عنوان نمونه کشوری طی دوره چهار ساله از جمله فعالیت‌های مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی  سازمان جهاد کشاورزی استان بوده است.

مطلب قبلی تکمیل، مرمت و بازسازی پروژهای آب و خاک
مطلب بعدی دیدار رئیس، کارکنان و اعضای شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان‌ لرستان
Print
36

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان