تکمیل، مرمت و بازسازی  پروژهای آب و خاک
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان, ویژه

تکمیل، مرمت و بازسازی پروژهای آب و خاک

 به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان در ادامه دیدار مدیران این سازمان و ارائه گزارش از روند انجام امور زیر بخش‌های کشاورزی استان، مدیر و پرسنل‌ مدیریت  آب و خاک با دکتر حسنی مقدم دیدار کردند.

 در این دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت؛ جهت احداث کانال های آب بر به دنبال ردیف مستقل ملّی هستیم که در صورت تحقق این امر طی یک برنامه پنج ساله کانال‌های آب بر مورد نیاز در سطح استان  انجام خواهد شد.

 دکتر حسنی مقدم افزود؛ تکمیل، مرمت و بازسازی پروژهای آب و خاک ( ایستگاه های پمپاژ ، کانالهای آبیاری، جاده های بین مزارع و قنوات) آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸ تا پایان سال به سرعت انجام گیرد.

 وی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین دغدغه حوزه کشاورزی تامین و انتقال آب از طریق ایستگاه‌های پمپاژ به مزارع کشاورزی است، افزود؛ تمام توان ما این است که کلیه ایستگاه های پمپاژ در سطح استان به بهره‌برداری برسد،  اما در بعضی موارد مسائل فنی،  اعتباری و اجتماعی به صورت توأمان باعث عدم انجام کار شده است که با رفع این مشکلات بر اساس ماده ۲۷ ایستگاه های پمپاژ واگذار و یا تحویل آبران می شود.

وی در پایان بر لزوم پرورش نیروی انسانی کارآمد و ماهر در حوزه آب و خاک تاکید کرد و وجود نیروی انسانی متخصص را سرمایه یک سازمان برشمرد.

 در ابتدای این دیدار مهندس فریدونی مدیر آب و خاک  و فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت؛ تا سال ۱۳۹۲ مقدار  ۲۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری مجهز  شده بودند، که با پی گیری و برنامه ریزی های انجام شده از سال ۹۲ تاکنون در مجموع  ۵۶۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده اند.

 ایشان با اشاره به اینکه؛ سالانه به طور متوسط ۴۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز می‌شوند، افزود؛ با توجه به شناور بودن اعتبارات در سطح کشور و ظرفیتهای موجود در استان،شرایط تحقق اهداف مورد نظر و دستیابی و بهره مندی از اعتبارات در این زمینه وجود دارد.

مدیر آب و خاک سازمان در پایان این جلسه با اشاره به شبکه آبیاری پایاب سدهای( ایوشان، حوضیان، مروک و خان آباد)، افزود ، تعهدات استان در خصوص شبکه های آبیاری پایاب سدهای استان در مجموع حدود ۱۰۰۰۰ هکتار می باشد،  که تا کنون بالغ بر ۴۳۰۰ هکتار آن انجام شده است.

مطلب قبلی دکتر حسنی مقدم؛ اولویت کاری در سازمان جهاد کشاورزی ( تخصص، توان علمی و فنی کارشناسی) است
مطلب بعدی تعامل، هماهنگی و هم افزایی درون و برون بخشی از مهمترین سیاستها و برنامه های سازمان جهاد کشاورزی است
Print
77

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان