وزارت جهاد کشاورزی وزارت معیشت مردم است
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان

وزارت جهاد کشاورزی وزارت معیشت مردم است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی وزارت معیشت مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در مراسم آغاز نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری که صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب را باید به‌عنوان سند بالادستی لحاظ کنیم و از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور برای تحقق آن استفاده کنیم.

وی، گفت:  از ارکان هر تمدنی تغذیه و معیشت مردم است و جامعه‌ای که تغذیه کمی و کیفی مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند موفق شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی وزارت معیشت مردم است، تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری برای جامعه ۱۵۰ میلیون نفری باید بتوانیم از حداکثر ظرفیت کشورمان برای تولید مواد غذایی استفاده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه کشاورزی در کشور باید علمی شود، یادآور شد: استفاده از آب، خاک و منابع طبیعی باید به عنوان سرمایه ملی صیانت شود.

وی با اشاره به بازار صادراتی روسیه گفت: اگر بتوانیم فقط سبزی و صیفی این کشور را تأمین کنیم، بخشی از درآمد نفتی کشورمان جبران خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت‌های به عناصر موثر در جهش تولید اشاره کرد و گفت: مدیریت جهادی، حضور جوانان، عدالت در تخصیص منابع عمومی و به‌کارگیری نخبگان می‌تواند در جهش تولید مؤثر باشد.

وی ادامه داد: بسیج ظرفیت و توانمندی‌های داخلی، تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و مبارزه با فساد نیز بر جهش تولید اثرگذار خواهد بود.

مطلب قبلی اجرای طرح پایلوت شهرک‌های استارتاپی کشاورزی در استان البرز
مطلب بعدی وزیر جهاد کشاورزی: ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه پایاب سد گیوی اختصاص می‌یابد
Print
207

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان