وزیر جهاد کشاورزی: وجود نهال سالم به توسعه گلخانه ها و افزایش تولید کمک می کند
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی: وجود نهال سالم به توسعه گلخانه ها و افزایش تولید کمک می کند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: وجود نهال سالم و عاری از بیماری می تواند به توسعه گلخانه ها و افزایش تولید کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر به استان کرمان در بازدید از گلخانه قرنطینه نهال گردوی اصلاح شده در شهرستان بافت، اظهار کرد: استفاده از نهال های اصلاح شده، موجب ایجاد باغ های همگون و اقتصادی و افزایش کیفیت و کمیت تولید می شود.

وی با بیان این که اصلاح درختان گردو می‌تواند به افزایش تولید این محصول کمک کند، تصریح کرد: یکی از عوامل بسیار مهم در توسعه گلخانه ها، وجود نهال سالم و عاری از بیماری است که می تواند افزایش تولید را به همراه داشته باشد.

خاوازی گفت: خوشبختانه با سرمایه گذاری که بخش خصوصی در این زمینه کرده شرایط بسیار خوبی فراهم شده تا انشاالله باغات انبوه و اقتصادی در منطقه ایجاد شود.

وی درباره وضعیت بخش کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: بخش زیادی از کشاورزی استان سنتی و خرده‌ پا بوده که نیاز به آموزش های بیشتری دارد و همکاران ما در ترویج تلاش می‌کنند تا بهره برداران از دانش بیشتری برخوردار شوند و بتوانند تولید و درآمدشان را افزایش دهند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به بازدید خود از ایستگاه پرورش بز کرکی در این شهرستان، گفت: پرورش این گونه می‌تواند در اقتصاد عشایر بسیار تاثیرگذار باشد.

وی افزود: کارخانجات شستشو برای تمیز کردن و فرآوری پشم و کرک نیز وجود داشت که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و می تواند به اقتصاد مردم منطقه کمک های زیادی کند.

خاوازی درباره اعتبارات و اعطای تسهیلات به کشاورزان استان گفت: کشاورزان استان دارای مشکلاتی بودند که با همکاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان انشالله بخشی زیادی از مشکلات را بررسی و حل خواهیم کرد.

مطلب قبلی بازدید وزیر جهاد کشاورزی از عملیات اجرایی طرح مبارزه با آفت کرم خراط در باغات گردو شهرستان رابر
مطلب بعدی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: مدیریت بهینه منابع آب با یکپارچه سازی اراضی و جرای سامانه های نوین آبیاری
Print
196

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان