آغاز خرید حمایتی ۱۳ هزارتن گوشت قرمز مازاد دامداران
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان

آغاز خرید حمایتی ۱۳ هزارتن گوشت قرمز مازاد دامداران

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، از آغاز مرحله اول خرید حمایتی گوشت قرمز مازاد گوساله و گوسفندی به میزان ۱۳ هزار تن در ۱۱ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، «حسن عباسی معروفان» با بیان اینکه اکنون ۱۱ استان کشور با مازاد دام سنگین و سبک روبرو است، افزود : بخشنامه خرید حمایتی گوشت قرمز از سوی شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای حمایت از دامداران و دامپروران و همچنین تامین ذخایر گوشت مورد نیاز کشور از منابع داخلی به برخی استان های کشور ابلاغ شد.

به گفته وی، اکنون استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، اصفهان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و مرکزی  با مازاد دام سنگین و سبک روبرو هستند.

وی اظهارداشت: طبق این بخشنامه قرار است ۱۰ هزارتن گوشت قرمز گوساله و سه هزارتن گوشت گوسفندی از دامداران و دامپروران خریداری شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: براساس این بخشنامه هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد به شکل سه تکه تفکیکی و بسته‌بندی کارتنی با قیمت ۶۰ هزارتومان به صورت علی‌الحساب از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.

به گفته وی، نرخ فعلی خرید گوشت قرمز براساس نرخ مصوب دام زنده کیلویی ۲۷ هزارتومان تخمین زده شده است.

عباسی معروفان گفت: در صورت اعلام نرخ مصوب گوشت قرمز توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مابه التفاوت مبلغ به تولیدکنندگان پرداخت می‌شود.

وی درباره انتقاد دامداران برای خرید دام زنده به جای گوشت قرمز افزود: دولت امکان خرید و نگهداری دام زنده را ندارد، بنابراین برای تامین ذخایر و جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان می تواند گوشت قرمز را از کشتارگاه ها به شکل منجمد خریداری کند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور بااشاره به اینکه نحوه خرید تحویل گوشت قرمز شرکت پشتیبانی امور دام از کشتارگاه‌ها است، اضافه کرد: در صورتی که استان‌های دیگر با مازاد دام زنده روبرو باشند عملیات خرید تعمیم داده خواهد شد.

عباسی معروفان با بیان اینکه سالانه ۱۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود، اظهارداشت: براساس این بخشنامه اگر تا ۲۰ خرداد ماه جاری گوشت قرمز گوساله و گوسفندی در ۱۱ استان تحویل داده نشود، ناچاریم علی‌رغم سیاست‌گذاری وزارت جهاد کشاورزی برای تامین ذخایر کشور از محل تولیدات داخلی، از محل  واردات اقدام کنیم.

مطلب قبلی افزایش قیمت خرید تضمینی دانه‌های روغنی در انتظار تصویب شورای اقتصاد
مطلب بعدی آغاز فصل تازه همکاری‌های سازمان‌های دامپزشکی و پدافند غیرعامل
Print
76

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان