خلاصه عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد
SuperUser Account
/ دسته ها: شهرستانها

خلاصه عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد

در ایام تعطیلی نوروزی و در خانه ماندن به واسطه ویروس منحوس کرونا تا آنجا که می اندیشیم که دیگر فردایی نیست و آینده را فقط در پایان روزهای درخانه ماندن میدانیم نیروهای جهادکشاورزی با امیدی روزافزون و انرژی وصف ناشدنی به روزهایی می اندیشند که مردم با شور و شوقی بینهایت درب خانه هایشان را بگشایند و زندگی را از نو به گونه ای نو آغاز کنند.

نیروهای خدوم و شجاع جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد در همین روزهای سوت و‌کور در به در خانه ماندن به ندای جهش تولید رهبر معظم انقلاب گوش فرا داده و با دل‌های دریایی و نیرویی خدایی در عرصه خدمت حضور می یابند و به بازدید و سرکشی و دلگرمی دادن به مردم می پردازند تا مبادا ایشان به واسطه نیازهای کشاورزی از خانه خارج شوند و خطری تهدیدشان کند.

بازدیدهای همه روزه کارشناسان مراکز والانجرد ،همت آباد ،شیروان ،اشترینان و دره صیدی از منطقه تحت پوشش نوید روزهای نیک را می دهد.آنجا که به دلیل بارندگی رطوبت در سطح مزارع بسیار بالاست و سطح سبز در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

کارشناسان این مراکز توصیه های لازم را در راستای مبارزه با علفهای هرز و پایش آفات و بیماری سپتوریم و افت سن در اختیار کشاورزان قرار می دهند تا جايی که سطح مبارزه با علفهای هرز در گندم آبی ۱۵۰۰هکتار و در دیم به ۲۰۰۰هکتار رسیده است و اینهمه برای آن است که فردا،روزهای سبز و نکویی برای ایران عزیزمان باشد.

بازدید های مکرر از مزارع گندم و کلزا و یونجه توسط مدیر جهاد کشاورزی شهرستان که با حضور  هر روزه خود امید را به دل‌هایمان تزریق می‌کنند و پیگیری و کوشش مهندس آریافر و همراهی ایشان با کارشناسان و روسای مراکز خدمات جناب آقایان مهندس دالوندی و نوشادی و گلپرور و کارشناسان خانم جلایی و بیرانوند(که پا به پای مردان )لحظه ای در رسالت به انجام رساندن مسئولیت خطیر امنیت غذایی تردید نمی کنند شگفتی برانگیز است.

جناب آقای مهندس خسروی مسئول واحد باغبانی شهرستان که مانند همیشه با لبخندی بر لب و بی ادعا نهالستانها را سرکشی می‌کنند که مبادا فردا روز دانه ای میوه از درخت باغداری کم شود و موجبات اندوه هم وطنی فراهم گردد.

دکتر نباتی مدیر مجموعه که با اندیشه ای بلند هم دغدغه تولید کننده را دارند و هم مصرف کننده .همچنان که بر بازار و عرضه مرغ و گوشت و میوه نظارت دارند مکررا به کارخانه های تولیدی و کشتارگاهها و سردخانه ها سرکشی می‌کنند و خط مشی های پیش رو را برای همه زیربخشها مشخص می‌کنند.

و جناب آقایان مهندس بهلولی و معتمد کیا که این روزها شبانه روز در همه جا حضور دارند از نظارت بر روند جوجه ریزی و هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین برای شناسه یکتا و قیمت گذرای محصولات اصلی و فرعی و رصد نهاده ها در بخش دام و طیور و نظارت بر توزیع ذرت و سویا و جو بین دامداران و مرغداران گرفته تا نظارت برتوزیع شکر بین زنبورداران و معرفی ایشان به اداره صمت .ایشان که هرشب از خواب و استراحت خود میگذرند و همراه آقای طبقی که علاوه بر ضدعفونی مراکز و ادارات و محله های شهر رانندگی را نیز بر عهده گرفته اند به کشتارگاههای دام و طیور رسیدگی می‌کنند.

بر همگان مسلم است که روزهای خوب شکست کرونا در پیش است با اینهمه تلاش و کوشش و زیبایی در وجه های انسانی روزهای سخت به پایان می رسد و یاد و نام انسان‌های سخت جاودانه می ماند.

مطلب قبلی حمایت ویژه سازمان جهاد کشاورزی از تولیدکنندگان مرغ گوشتی استان لرستان
مطلب بعدی ‍ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان اظها کرد: با هدف کاهش تردد و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا
Print
153

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان