سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: همه باید از امنیت غذایی کشور صیانت کنیم
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: همه باید از امنیت غذایی کشور صیانت کنیم

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت تلاش همگانی برای صیانت از امنیت غذایی کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز در نشست مدیران ارشد این وزارت و روسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها که امروز به صورت ویدئو کنفرانس در محل سالن نعمتی جم برگزار شد، اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم از امنیت غذایی کشور صیانت کنیم و هیچ مانعی نباید در مسیر تولید قرار گیرد.

کشاورز با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال جاری با برنامه ریزی و تدارکی که دیده شده بود، مشکل جدی در تامین نهاده‌های کشاورزی نظیر بذر، کود و آفت‌کش‌ها نداشتیم، یاداور شد: این پیش‌بینی‌ها برای سال آینده نیز انجام شده است.

وی گفت: برای توسعه بخش کشاورزی نیاز است تعامل و ارتباط معاونت ها و سازمان ها و بخش خصوصی تقویت شود و هیچ تصمیم و سیاستی بدون کسب نظر و مشاوره با تشکل ها انجام نشود.

کشاورز با اشاره به اینکه در آستانه هفته منابع طبیعی قرار داریم، تصریح کرد: باید جشن درختکاری را پاس بداریم و بر اساس دستورالعمل های مقابله با بیماری کرونا، مراسم درختکاری را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: باید پیش‌بینی‌های لازم را برای تامین کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز و مرکبات در ایام نوروز داشته باشیم و بازار را رصد کنیم تا کمبودها در بازار مشاهده نشود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: مبارزه با ملخ در استان های جنوبی کشور باید استمرار یابد و لازم است استان های درگیر موضوع را جدی بگیرند. کشاورز بر حضور بیشتر محققان کشاورزی در عرصه تولیدات و حل مشکلات کشاورزان تاکید کرد.

مطلب قبلی ترخیص «جو» منوط به ارائه تاییدیه از سوی وزارت جهاد کشاورزی است
مطلب بعدی کاشت ۲ اصله نهال میوه توسط رهبر انقلاب در هفته منابع طبیعی
Print
119

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان