بهره وری از منابع آب و خاک و توسعه کشت های گلخانه ای از اولویتها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی در استان لرستان می باشد.
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

بهره وری از منابع آب و خاک و توسعه کشت های گلخانه ای از اولویتها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی در استان لرستان می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان اظهار کرد: بهره وری از منابع آب و خاک و توسعه کشت های گلخانه ای از اولویتها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی در استان لرستان می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان "عبدالرضا بازدار" در مراسم افتتاحیه  گلخانه هیدروپونیک ٦ هزار مترمربع ویرا گل  شهرستان خرم آباد با اعلام این خبر اظهار کرد به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ۷۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد تومان در اقصی نقاط استان  به فراخور این ایام خجسته افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که در این راستا بهره وری از منابع آب و خاک و توسعه کشت های گلخانه ای اولویت‌ها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان می باشد.

 وی افزود خوشبختانه طی سه سال گذشته سطح گلخانه های قابل بهره برداری در استان لرستان از ٧ هکتار به ۶۵ هکتار رسیده است و روند توسعه گلخانه ها همچنان ادامه دارد به طوری که در حال حاضر تعداد ٢٠ هکتار گلخانه در دست احداث داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان افزود همچنین زیرساخت‌های احداث بیش از ۲۵۰ هکتار گلخانه در قالب شهرکهای کشاورزی نیز در دست اقدام می باشد تا به سرمایه گذاران و متقاضیان در قالب واحدها واگذار گردد.

دکتر بازدار افزود از مقدار  ۶۵ هکتار گلخانه استان لرستان که درحال بهره برداری می باشد ۵۲ هکتار به کشت سبزی و صیفی با تولید حدود ۱۱ هزار تن ،  ٣ هکتار گیاهان دارویی با تولید بیش از ۶۰۰ تن  و حدود ۱۰ هکتار به کشت گلهای شاخه بریده اختصاص یافته که به ازای هر هکتار گلخانه برای بیش از ۸ تا ۱۰ نفر اشتغالزایی می شود.

وی در پایان گفت جهت احداث گلخانه ها تسهیلات بانکی ارزان قیمت  از طریق سیستم بانکی به متقاضیان پرداخت می شود.

مطلب قبلی شرکت تعاونی کارینو لرستان با اعتباری بالغ بر ۲۱ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مطلب بعدی لزوم تولید پایدار محصولات کشاورزی مبتنی بر بازاریابی در لرستان
Print
215

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان