۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مرغ گرم به بازار سلسله تزریق شد
SuperUser Account
/ دسته ها: شهرستانها

۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مرغ گرم به بازار سلسله تزریق شد

فرماندار سلسله گفت:‌ با هدف تنظیم بازار عرضه و تقاضای مرغ، ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مرغ با قیمت مصوب ۲۳ هزار تومان به بازار شهرستان تزریق شد.

مرتضی مهدوی کیا روز پنجشنبه در اولین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان سلسله در دفتر فرماندار، با اشاره به مشکلاتی که در روزهای پایانی سال در تامین مرغ مورد نیاز مردم ایجاد شده بود، اظهار داشت: گرچه مشکل کمبود مرغ، خاص شهرستان سلسله نبود و در استان و کشور هم همین مشکل وجود داشت، با این حال وضعیت شهرستان در بحث تامین و عرضه مرغ نسبت به شهرهای همجوار به دلیل وجود ‌۶۵ واحد مرغداری فعال و کشتارگاه طیور، بهتر بود.
وی با تاکید بر نظارت مستمر بازرسان ستاد تنظیم بازار با محوریت فرمانداری بر بازار شهرستان، عنوان کرد: در حوزه تنظیم بازار اقلام اساسی و مورد نیاز مردم باید بازار را تحت نظارت و کنترل داشته باشیم.
مهدوی کیا با تاکید بر لزوم جلوگیری از عرضه خارج از شبکه مرغ، افزود: در صورت مشاهده هرگونه مواردی از عرضه خارج از شبکه توزیع و یا بیش از قیمت مصوب ۲۳ هزار تومان، با افراد خاطی به شدت برخورد می شود.
فرماندار سلسله، خاطرنشان کرد: در امر تأمین و توزیع اقلام و کالاهای اساسی بین صنوف، باید عدالت را رعایت کنیم و به گونه ای باشد که همه مغازه‌ها بتوانند این کالاها را جذب کنند تا به راحتی در دسترس مردم قرار دهیم.
وی افزود: مجموعه های بازرسی و نظارتی شهرستان باید دقت بیشتری در نحوه توزیع مرغ داشته باشند و هرگونه گزارش پیرامون وقوع تخلف در همه فرآیند تولید، نگهداری، حمل و نقل و توزیع در سطح شهرستان باید در اسرع وقت پیگیری شود.
وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی مسئول برای تامین و توزیع مرغ گرم در این ایام تا رسیدن به دست مصرف کننده اهتمام ویژه ای دارند و این روند به طور دائم رصد و پایش می شود.
فرماندار سلسله در این جلسه از ادارات ذیربط و تولید کنندگان و فعالان اقتصادی مرغ نیز که در این ایام با توجه به نوسانات بازار زحمات زیادی را متحمل شدند تشکر و قدر دانی کرد.

رئیس جهاد کشاورزی سلسله نیز در این جلسه مشکلات پیش آمده درخصوص تامین مرغ شب عید شهرستان را ناشی از افزایش تقاضا و گران شدن منابع پروتئینی دیگر از جمله گوشت قرمز و ماهی عنوان کرد و افزود: امروز با هدف تنظیم بازار مرغ شهرستان، ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مرغ گرم با قیمت مصوب ۲۳ هزار تومان در بازار شهرستان توزیع شد.
مسعود غلامی بیان کرد: با توجه به وجود کشتارگاه طیور و مرغداری های فعال شهرستان، بخشی از نیاز بازار خرم آباد( بیش از پنج هزار و ۱۰۰ کیلوگرم) و نیاز شهرستان دلفان( پنج هزار و ۱۰۰ کیلوگرم) نیز توسط شهرستان سلسله تامین شد.

مطلب قبلی کشتار روزانه ۱۴۰ تن مرغ در کشتارگاه‌های استان
مطلب بعدی پیش بینی مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۶۰۰ هزار هکتار تا تیرماه امسال
Print
34

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان