وزیر جهاد کشاورزی: طرح کاداستر اراضی تا شش ماهه سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی: طرح کاداستر اراضی تا شش ماهه سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال ۴۰ میلیون هکتار معادل ۴ برابر سال گذشته، کاداستر در اراضی کشور انجام شد و تا شش ماه ۱۴۰۰، طرح کاداستر اراضی به پایان می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای کاظم خاوازی در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با بیان این مطلب افزود: کشاورزان به دلیل نداشتن سند برای گرفتن وام، دچار مشکل هستند در این رابطه مصوبه‌ای را به دولت ارائه کردیم که در صورت اجرایی، بیش از ۱۰ میلیون هکتار سند به کشاورزان واگذار می‌شود تا بتوانند در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند.

وی اضافه کرد: تا پایان سال گذشته، ۱۰۰ هزار هکتار کاداستر (طرح تعیین حدود اراضی) در سطح تهران انجام شد که امسال به ۴۸۰ هزار هکتار رسید.

خاوازی درباره تشخیص ذخیره گاه‌های جنگلی گفت: امسال ۴۷ هزار هکتار غنی سازی جنگل داشتیم که در مجموع سازمان، جنگل‌ها و مراتع با ۳۳۰ هزار هکتار، کارنامه‌ی غنی سازی جنگل‌ها را بست.

وی افزود: تشخیص و تعیین ذخیره گاه‌های جنگلی در سال گذشته، ۴۰۲ هزار هکتار بود که امسال، ۴۴۳ هکتار عملیات تشخیص انجام شد.

وزیر جهاد کشاورزی در حوزه اجرای احکام قضایی گفت: ۵۴ هزار فقره، شامل ۱۵۴ هزار هکتار، اجرای احکام صورت گرفت که نسبت به دو سال گذشته، دو برابر شده است.

خاوازی ادامه داد: امسال در بحث زراعت چوب، ۳۰ هزار هکتار هدف گذاری شد که در ۱۱ ماه امسال، ۲۱ هزار هکتار زراعت چوب اجرا شد.

وی در مورد سامانه استعلامات نیز گفت: مردم برای گرفتن استعلام در منابع طبیعی، سردرگم بودند که با راه اندازی سامانه استعلام مشکلات برطرف می‌شود و به کاهش فساد کمک می‌کند.

مطلب قبلی مطالبات عشایر پشتکوه با جدیت پیگیری می شوند
مطلب بعدی شهروندان گرامی هر گونه کشتار غیر مجاز دام را به دامپزشکی اطلاع دهند
Print
37

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان