وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ایجاد پارک‌های آبخیزداری در ۱۱ شهر در معرض سیل
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ایجاد پارک‌های آبخیزداری در ۱۱ شهر در معرض سیل

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه پارک‌های آبخیزداری به‌عنوان راهبردی کلیدی در منابع طبیعی کشور دنبال می‌شود و اقدامات کارشناسی برای پیشگیری و مهار خسارات ناشی از حوادث قهری در وزارت جهاد کشاورزی در دست انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، «کاظم خاوازی» روز شنبه در بدو سفر یک‌روزه به استان مرکزی در جمع اصحاب رسانه اراک، افزود: مطالعات پایه ۲۴ حوزه آبخیز کشور امسال انجام شد و اقدامات تخصصی آبخیزداری از جمله ایجاد پارک‌های آبخیزداری برای ۱۱ شهر در معرض سیل پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد:  تجربه سیل شیراز و خساراتی که در منطقه دروازه قرآن این شهر برجای ماند یک هشدار جدی بود و این حوادث قهری باید با امور کارشناسی آبخیزداری کنترل شده و دیگر در سال‌های آتی نباید شاهد تکرار چنین مسایلی باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اگرچه کنترل سیلاب یکی از اهداف مهم در ایجاد پارک آبخیز است اما، این نوع سازه‌ها کاربری‌های متنوعی دارد که باید در توسعه شهرها به‌صورت بهینه از آن‌ها بهره‌گرفته شود و مردم باید با فواید این سازه‌ها آشنا شده و در عرصه مدیریت منابع آبی، صنعت گردشگری و کنترل حوادث قهری به درستی از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

خاوازی ادامه داد: پارک آبخیزداری ایجاد شده در دره گردشگری گردوی اراک نمونه خوبی از سازه‌های آبخیزداری است که امروز افتتاح می‌شود.

وی، بازدید از عرصه ۲ هزار هکتاری جنگل کاری شده در استان مرکزی و نهالستان  هایتک در ساوه برای توسعه باغات پسته کل کشور را از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه خود به استان مرکزی عنوان کرد و افزود: نهالستان هایتک ساوه می‌تواند پایه انواع باغ‌های مادری پسته در کشور باشد. 
مطلب قبلی هشتمین جلسه ستاد عالی زراعت وزارت جهاد کشاورزی به صورت ویدیو کنفرانس
مطلب بعدی وزیر جهاد کشاورزی: ۶.۵ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در دولت تدبیر و امید انجام شد
Print
31

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان