نشست تعدادی از مالکین شالیکوبی های استان با رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

نشست تعدادی از مالکین شالیکوبی های استان با رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان تعدادی از مالکین شالیکو بی های استان به منظور بیان مشکلات صنفی خود و رفع آن در جلسه ای که به ریاست دکتر حسنی مقدم و با حضور مدیران صنایع تبدیلی و غذایی و زراعت و جانشین مدیر حراست سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار شد خواسته های خود را بیان کردند.
در این دیدار صاحبان شالیکوبی ها درخواست خود را تعیین قیمت مناسب و اقتصادی تبدیل شلتوک به برنج سفید، نظارت و حمایت از فعالیت شالیکوبی های دارای مجوز و جلوگیری از فعالیت واحدهای فاقد مجوز اعلام کردند.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان مدیران زراعت و صنایع تبدیلی و غذایی را موظف کرد ضمن ارائه آمار دقیق و واقعی از سطح زیر کشت برنج و میزان تولید و تبدیل شلتوک به برنج سفید و همچنین تعداد کارخانه های فعال دارای مجوز، فاقد مجوز و در دست احداث در قالب یک هیئت و یا کمیته فنی متشکل از نماینده کارخانه های شالیکوبی، مدیریتهای زراعت ، صنایع تبدیلی و غذایی و حراست سازمان در خصوص صدور مجوز احداث شالیکوبی های جدید اظهارنظر کنند.
دکتر حسنی مقدم افزود نیاز سنجی از هر منطقه صورت گرفته و بر مبنای پراکنش شالیکوبی ها و نیاز هر منطقه با نظر کمیته فنی مجوز صادر و نیز کارخانه‌هایی که مجوز نداشته و فعالیت می‌کنند در کمیته فنی با حضور اعضا تعیین تکلیف شده، یا مجوز فعالیت به آنها داده شود و یا تعطیل شوند.

مطلب قبلی برای 1200 هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه مجوز برداشت آب به میزان یک متر مکعب در ثانیه گرفته شده است
مطلب بعدی متوسط استفاده از سموم برای تولید محصولات کشاورزی در این استان کمتر از میزان کشوری است که نشان دهنده سلامت بهتر تولیدات لرستان می‌باشد
Print
58

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان