رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: مردم نگران مرغ مورد نیاز خود نباشند، زیرا مرغ به اندازه کافی در استان تولید و کشتار می‌شود.
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: مردم نگران مرغ مورد نیاز خود نباشند، زیرا مرغ به اندازه کافی در استان تولید و کشتار می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، اسفندیار حسنی مقدم شب گذشته و در حاشیه بازدید از کشتارگاه‌های مرغ در خرم‌آباد عنوان کرد: یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های سازمان‌ جهاد کشاورزی نظارت بر کشتارگا‌ه‌ها و روند تولید و توزیع مرغ در استان است.

وی خاطرنشان کرد: این اطمینان خاطر را به هم استانی ها می‌دهیم که به اندازه کافی مرغ در مرغداری‌های استان تولید شده است، به طوری که در دی و بهمن ماه 8 میلیون قطعه جوجه‌ ریزی انجام شده است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه ما جزو استانهایی هستیم که مازاد تولید مرغ داریم‌، گفت: اما به سبب افزایش قیمت مرغ در  استانهای مجاور گرایش مرغداری‌ها به خروج مرغ از استان بیشتر شد.

 دکتر حسنی مقدم عنوان‌کرد:  اما صحبت‌هایی را با مرغداری‌های استان داشته‌ایم، مبنی بر اینکه مرغ تولید شده را به نرخ مصوب به مصرف کنندگان تحویل دهند، زیرا نهاده‌ مورد نیاز بر مبنای ارز دولتی توزیع شده است.

 وی تاکید کرد: جای نگرانی نیست و ظرف یکی دو روز آینده ثبات به بازار مرغ استان باز خواهد گشت.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تا زمانی که بازار مرغ در استان به ثبات نرسد اجازه خروج مرغ از استان را نخواهیم داد.

 دکتر حسنی مقدم به میزان مرغ تولید شده در استان نیز اشاره کرد و افزود: سالانه 75 هزار تن در  مرغداری‌های صنعتی و 5 هزار تن مرغ روستایی و خانگی تولید می‌شود یعنی در مجموع 80 هزار تن که از این میزان 60 هزار ‌تن مصرف داخلی و 20 هزار تن مازاد داریم که به استان‌های همجوار  صادر می‌شود.

 وی در ادامه با بیان اینکه مرغ کشتار شده در کشتارگاه ‌های استان از سلامت کافی برخوردار است، افزود: دامپزشکی نظارت کافی را بر روند کشتار مرغ انجام می‌دهند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکیدکرد: تا پایان اسفند ماه نظارت مستمر بر مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و عمده فروشی‌های استان در دستور کار قرار دارد، تعزیرات و سازمان صمت نیز  نظارت‌ بر خرده فروشی‌ها را  انجام می‌دهد.

مطلب قبلی با توجه به مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دنیا و کشور ، مردم از مصرف مرغ زنده اجتناب کنند
مطلب بعدی برگزاری دوره آموزشی با عنوان «کاهش ضایعات محصولات کشاورزی تبدیل ضایعات به ثروت
Print
23

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان