کشاورزی مهمترین محور توسعه اقتصادی و تولید شهرستان خرم آباد
SuperUser Account
/ دسته ها: شهرستانها

کشاورزی مهمترین محور توسعه اقتصادی و تولید شهرستان خرم آباد

 جعفر طولابی در سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد، کشاورزی و زیر بخش های مرتبط را با توجه به ظرفیت های این حوزه به عنوان مهمترین محور توسعه اقتصادی، تولید و اشتغال استان و شهرستان خرم آباد نام برد.

 فرماندار شهرستان خرم آباد با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در جهت بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت های شهرستان، بهره گیری حداکثری و جلوگیری از هدررفت منابع آب را امری ضروری دانست.

 فرماندار مرکز استان بهره برداری از سدهای پیش بینی شده برای شهرستان را لازمه رسیدن مردم و منطقه به رونق اقتصادی و توسعه باغات، گیاهان دارویی، طرح های گلخانه ای و پرورش زنبور و زنجیره کاملی که این مجموعه دارد دانست که در صورت ترویج و تکمیل آن، همه استعدادها و ظرفیت های استان و شهرستان در این بخش دارد می تواند به این موضوع هم کمک کند.

 وی در ادامه بهره گیری از یافته های علمی و پژوهشی در حوزه افزایش و رونق تولید با بهره گیری از ظرفیت های موجود را امری بسیار مهم برشمرده و حمایت های دولت از کشاورزان در حوزه تسهیلات، تجهیزات و امکانات در کنار این آموزش ها را مستلزم تاثیرگذاری بیشتر این آموزش ها دانست.

 طولابی توسعه تشکل ها، تعاونی ها و صندوق های خرد کشاورزی و ترویج و توسعه فرهنگ کار در این حوزه را بسیار مهم دانست و خواستار ترغیب فارغ التحصیلان رشته کشاورزی برای ورود به حوزه تلاش و فعالیت در رشته های تخصصی خودشان در قالب تعاونی ها و تشکل ها شد.

 وی فعالیت در حوزه کشاورزی را به دلیل سر و کار داشتن با تغذیه و سلامتی مردم بسیار مهم و ارزشمند ارزیابی نمود و ضمن تشکر از کشاورزان نمونه شهرستان ابراز امیدواری کرد در آینده به شرایطی برسیم که همه کشاورزان به عنوان نمونه معرفی شوند.

 این مراسم همزمان با سراسر کشور با حضور فرماندار شهرستان خرم آباد، مدیران و کارشناسان حوزه کشاورزی شهرستان در سالن شماره دو فرمانداری برگزاری شد و در نهایت از تعدادی از کشاورزان نمونه شهرستان تجلیل شد.

مطلب قبلی سی و پنجمین جلسه معرفی بهره برداران و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد با حضور دکتر طولابی فرماندار خرم آباد
مطلب بعدی واکسن «رازی کوو پارس» موسسه رازی رونمایی شد
Print
41

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان