سی و پنجمین جلسه معرفی بهره برداران و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد با حضور دکتر طولابی فرماندار خرم آباد
SuperUser Account
/ دسته ها: شهرستانها

سی و پنجمین جلسه معرفی بهره برداران و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد با حضور دکتر طولابی فرماندار خرم آباد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد همزمان با سراسر کشور آئین تجلیل از 13 نمونه شهرستان خرم آباد در زیربخش های اموردام ، زراعت ، باغبانی ، مروج کشاورزی و تشکل های صنفی بصورت ویدئو کنفرانس کشوری با حضور ریاست محترم جمهور به ریاست دکتر طولابی فرماندار خرم آباد ،
 مدیر جهاد کشاورزی و کارشناسان ستادی و تخصصی شهرستان خرم آباد درمحل سالن شماره یک فرمانداری برگزار شد. در این جلسه ضمن استماع آئین کشوری تجلیل ازکشاورزان و بهره برداران بصورت ویدئو کنفرانس از پنج نفر از آقایان و خانم های برتر به نمایندگی از 13 بهره برداران برتر تجلیل و لوح تقدیر و نشان خوشه طلایی اعطا گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد در ادامه گفت : جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد با 13 بهره بردار نمونه انتخابی از 62 نمونه استانی مقام اول انتخاب نمونه ها را در سطح استان برای چند سال متمادی از آن خود کرده است.

در این جلسه صمیمی هریک از شرکت کنندگان در جلسه خلاصه ای از فعالیت های صورت گرفته را ، اهداف ، برنامه و دلایل انتخاب خود را به عنوان نمونه بیان داشتند.
مهندس بیرانوند در ادامه اظهار داشت شهرستان خرم آباد یک نفر کشاورز و بهره بردار نمونه از 6 نفر نمونه ملی بعنوان کشاورز شایسته ملی داشته است که همزمان در استانداری از ایشان تجلیل گردید.
دکتر طولابی فرماندار خرم آباد در پایان این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر از زحمات همه دست اندرکاران و تلاشگران عرصه کشاورزی و تولید تشکر کرد به بیان خدمات و فعالیت های دولت پرداخت و اظهار داشت بخش کشاورزی مهمترین زیربخش توسعه اقتصادی است و با توجه به استعدادهای موجود ،  آب ، اراضی زراعی مناسب ، شرایط آب و هوایی مطلوب ، در سال های اخیر کارهای خوبی صورت گرفته و با اجرای طرح های توسعه ای بخش کشاورزی  شامل توسعه باغات ، گیاهان دارویی ، گلخانه ها ، زنبورداری و ... در آینده تحول مناسبی در بخش کشاورزی شهرستان ایجاد خواهد شدوی ادامه داد توسعه آموزش و ترویج کشاورزی و بهره گیری از تکنولوژی بروز در کنار حمایت های دولت باعث شکوفایی و افزایش تولیدات کشاورزی شهرستان خواهد شد.

دکتر طولابی  افزود گسترش طرح های نوین  آبیاری ، مشروب کردن اراضی کشاورزی که بصورت بالقوه هستند بایستی با پیگیری کارشناسان مرتبط بخش کشاورزی به بالفعل تبدیل گردد وی توسعه تشکل های کشاورزی را بعنوان یک اصل دانست که بایستی با تمام توان بصورت یک فرهنگ کاری مورد پیگیری قرار گیرد و از نمونه های بخش کشاورزی خواست با انتقال تجربیات به بهره برداران باعث توسعه بیشتر کشاورزی در منطقه گردند. در پایان از نمونه های انتخابی با اهداء لوح تقدیر و نشان خوشه طلایی گندم تجلیل بعمل آمد.

مطلب قبلی کشاورزی برای همه کشورها مهم، حیاتی، استراتژیک و راهبردی است
مطلب بعدی کشاورزی مهمترین محور توسعه اقتصادی و تولید شهرستان خرم آباد
Print
36

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان