وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تصمیم‌گیری برای جبران خسارت کشاورزان آسیب‌دیده از سرما و عرضه مستقیم پیاز جنوب کرمان
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تصمیم‌گیری برای جبران خسارت کشاورزان آسیب‌دیده از سرما و عرضه مستقیم پیاز جنوب کرمان

وزیر جهاد کشاورزی تصمیمات اتخاذ شده برای جبران خسارت کشاورزان آسیب‌دیده از سرما و طوفان و همچنین رفع مشکلات پیازکاران جنوب کرمان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز در پس از بازدید از مزارع خسارت دیده و افتتاح طرح‌های کشاورزی جنوب استان کرمان در جمع خبرنگاران شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: بسیار متاسفم که محصولات کشاورزی جنوب کرمان بر اثر سرما و طوفان از بین رفته است و کشاورزان متضرر شده‌اند.

وی با بیان این که پیشنهاد جبران خسارت کشاورزان جنوب کرمان را در هیات دولت مطرح می‌کنم، گفت: با مدیر صندوق بیمه کشاورزی توافق شده تا کشاورزانی که زیر پوشش بیمه بودند، در پرداخت خسارت معطل نشوند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تصمیم دیگری که گرفته شد، آن است که از محل یارانه‌های بخش کشاورزی و کمک‌های فنی و اعتباری به کشاورزان خسارت دیده در حوزه باغبانی کمک شود.

وی گفت: همچنین توافق شد از محل کشاورزکارت تسهیلات در اختیار کشاورزان خسارت دیده قرار گیرد.

خاوازی به قول مدیرعامل بانک کشاورزی اشاره کرد و افزود: مقرر شد، بانک کشاورزی در مورد کشاورزانی که به درآمدهای کشت‌شان متکی بودند و امروز باید وام خود را بازپرداخت می‌کردند با تأخیر طولانی‌تر برای اجرائیه‌ها اقدام کند تا با هماهنگی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مشکل خسارت‌های کشاورزان حل شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که میزان تولید گوشت مرغ در استان کرمان کمتر از نیاز استان است، گفت: ورود مرغ از سایر استان ها بر روی قیمت مرغ و تخم مرغ اثر می گذارد.

خاوازی تصریح کرد: امروز مصوب کردیم تا بانک کشاورزی به سرمایه‌گذارانی که در زمینه دام، طیور و صنایع مرتبط با بخش کشاورزی در استان کرمان به ویژه جنوب کرمان سرمایه گذاری کند، بدون محدودیت تسهیلات پرداخت کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مازاد پیاز جنوب کرمان گفت: از هفته آینده کارگروه ملی پایش پیاز جنوب کرمان در وزارتخانه راه‌اندازی می‌شود، همچنین تعرفه‌ها را با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد به حداقل خواهیم رساند.

خاوازی خاطرنشان کرد: با وزارت راه هماهنگ شد تا توزیع شبکه مویرگی پیاز در زمان لازم انجام شود تا بتوانیم پیاز را به سراسر کشور عرضه کنیم و سازمان تعاون روستایی هم عرضه مستقیم این کالا را در انواع کلان‌شهرها انجام خواهد داد.

مطلب قبلی معاون اول رییس جمهور: حفاظت از جنگل‌های زاگرس باید دغدغه و وظیفه همه دستگاه‌های حاکمیتی و مردم باشد
مطلب بعدی مخالفت موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع با کشت گونه پالونیا
Print
31

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان