مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیازمند عزم همگانی است
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیازمند عزم همگانی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برای مبارزه با زمین خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیاز به عزم همگانی است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی لرستان، دکتر اسفندیار حسنی مقدم در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی مدیریت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی لرستان با اشاره به اینکه ٤/٧ دهم اراضی و ٣/٦ دهم بهره‌برداران بخش کشاورزی کشور در لرستان وجود دارد گفت خوشبختانه در استان لرستان  برای کشت محصولات زراعی و باغی محدودیتی از لحاظ خاک نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه به تغییرکاربری اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما در حاشیه شهر و روستاها بیشتر با مشکل تغییر کاربری اراضی مواجه هستیم، اگر قرار است شهر گسترش پیدا کند باید طرح تفضیلی ارائه شود و یا اگر قرار است روستایی گسترش داده شود باید طرح هادی در میان باشد.

 دکتر حسنی مقدم افزود: نمی‌شود که علاوه بر نابودی اراضی شهر و روستاها بی قواره رشد ‌کند.

 وی تاکید کرد: ما برای مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیازمند عزم همگانی هستیم و گرنه تولید و  امنیت غذایی با مشکل مواجه می‌شود.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: توصیه می‌کنم در راستای مبارزه با زمین خواران هر بار در یک شهرستان مانوری با موضوع قلع و قمع برگزار شود، البته باید قبل از انجام آن به مردم  اطلاع رسانی کنیم.

 دکتر حسنی مقدم در پایان تاکید کرد پیشگیری و فرهنگ سازی برای جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز ضروری بوده  و قلع و قمع بناهای غیر مجاز بعنوان راهکار نهایی مد نظر مدیریت امور اراضی در دستور کار قرار گیرد و بطور قاطعانه در این زمینه ورود پیدا کند و با متخلفین برخورد قانونی لازم بعمل آید.

مطلب قبلی صدور مجوزهای گلخانه‌ای در لرستان تسهیل می‌شود
مطلب بعدی ایجاد سه درصد گلخانه ه‌ای کشور در لرستان
Print
56

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان