حفاظت از اراضی کشاورزی نیازمند تغییر فرهنگ عمومی است
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان

حفاظت از اراضی کشاورزی نیازمند تغییر فرهنگ عمومی است

 فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی کشور گفت: پلیس امنیت اقتصادی در خصوص  زمین خواری با کسی تعارف ندارد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی لرستان، سرهنگ حسن آبادی در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی کشاورزی لرستان اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم درخصوص امنیت غذایی کشور آسیب ناشی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی است.

 وی افزود: براساس فرامین مقام معظم رهبری تغییر کاربری اراضی کشاورزی نگران کننده است و خسارت وارد شده غیر قابل جبران است.

 فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی کشاورزی کشور گفت: در راستای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشور به فکر تشکیل یگان حفاظت از امور اراضی افتادیم تا با توان ایجاد شده بتوانیم  اقدامات بازدارنده را در حوزه پیشگیری از تغییر کاربری اراضی انجام دهیم.

سرهنگ حسن آبادی بیان کرد : در سطح کشور فرمانده یگان‌ها معرفی شدند و اقدامات خوبی با تعاملات دستگاه قضا انجام شده است.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده عنوان کرد: هم افزایی و هم پوشانی دستگاه قضایی و دیگر دستگاه‌ها در حوزه پیشگیری قابل تامل است.

فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی کشور بر نقش مشارکت های مردمی در پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت: چون اعتقاد داریم تا زمانی که فرهنگ عمومی در خصوص جایگاه اراضی کشاورزی تغییر نکند بدون شک امنیت غذایی در خطر است.

سرهنگ حسن آبادی بیان کرد: با راه‌اندازی سامانه ١٣١ ظرف نه ماه اول سال جاری بیش  از ٢٤ هزار اخبار مردمی در خصوص تغییر کاربری اراضی ثبت شده که حاصل مشارکت مردم است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: متاسفانه احکام معوقی را از  سال‌های گذشته داریم که امیدواریم در سه ماه باقیمانده همه احکام اجرایی شود.

فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی کشاورزی کشور گفت: بر اساس تبصره دو ماده ده ما می توانیم در خصوص مقابله با تغییر کاربری اراضی  راسا اقدام کنیم، همکاری دادستان و نیروی انتظامی به عنوان  بازوی اجرایی بسیار تاثیر گذار است.

سرهنگ حسن آبادی تاکید کرد:  نگاه  و دیدگاه من این است که کمترین خسارت را داشته باشیم ، یعنی قبل از ساخت و ساز آگاهی بخشی لازم به مردم صورت بگیرد.

وی در پایان صحبت‌های خود بر برخورد قاطعانه با زمین‌خواری تاکید کرد و گفت: پلیس امنیت اقتصادی در این خصوص با کسی تعارف ندارد، با بنگاه ‌هایی هم که در حوزه تغییرکاربری اراضی تخلف کند برخورد خواهیم کرد.

در این مراسم سرهنگ همایون بخشی به قسمت فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی مدیریت امور اراضی استان لرستان معرفی و مشغول به کار شد.

مطلب قبلی ارزآوری ۷۶۴ میلیون دلاری صادرات سیب درختی در ۹ ماهه سال جاری
مطلب بعدی صدور مجوزهای گلخانه‌ای در لرستان تسهیل می‌شود
Print
55

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان