خاوازی: طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین با جدیت پیگیری شود
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

خاوازی: طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین با جدیت پیگیری شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اجرای طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین در کشور با جدیت پیگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، کاظم خاوازی به همراه استاندار آذربایجان غربی در دیدار چهره به چهره با کشاورزان و بهره‌برداران استان آذربایجان غربی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی انجام گرفت، با بیان این مطلب اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در راستای طرح ملی احیای مرغ لاین آرین تمام تلاش خود را برای تامین بسته‌های حمایتی، تشویقی و ترویجی این صنعت به کار بسته است.

وی با اشاره به اهمیت احیای مرغ لاین در کشور تصریح کرد: با توجه به وجود مجتمع مرغ لاین آرین در کشور و توانمندی‌های ژنتیکی بالقوه و مناسب و نیز دستور ویژه مقام معظم رهبری در خصوص احیای مرغ لاین آرین و توجه تمام مسئولین عالی رتبه کشور ، در بودجه ۱۴۰۰ نیز تسهیلات حمایتی و تشویقی خوبی برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که هم اکنون مشکلی در تامین نهاده‌های واحدهای تخمگذار، گوشتی و مرغ اجداد کشور وجود ندارد، گفت: ذخیره کافی در انبارها برای تامین نهاده های بخش کشاورزی وجود داشته و مشکلی در تامین نهاده ها در بخش طیور وجود ندارد.

استقبال از کشاورز کارت برای خرید نهاده‌های کشاورزی

خاوازی با اشاره به استقبال خوب کشاورزان از کشاورزکارت برای خرید نهاده‌های کشاورزی بیان داشت: بانک کشاورزی به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی، کشاورزکارت را با هدف خرید نهاده های کشاورزی در اختیار ذینفعان بخش قرار می دهد.

وی با بیان این که باید به کشاورزان اطلاع‌رسانی لازم در خصوص مزایای کشاورز کارت انجام گیرد تا اکثریت کشاورزان بتوانند از آن بهره‌مند شوند، تصریح کرد: بانک‌های کشاورزی که در امر صدور کشاورز کارت پیشتاز باشند، مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

در ادامه کشاورزان حاضر در جلسه، مواردی از قبیل موانع صادراتی سیب درختی، عدم تامین به موقع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی، راه‌اندازی شبکه کشاورزی، تقویت زنجیره‌های تولید طیور و حمایت از توسعه مرغ نژاد آرین و همچنین مشکل اخذ تسهیلات اعتباری بانکی را مطرح کردند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با استماع مشکلات موجود بهره‌برداران بخش کشاورزی استان، راهکارها و پیشنهادات لازم را برای حل این مشکلات ارائه کرد.

مطلب قبلی اهداء لوح تقدیر توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به کارکنان هسته گزینش
مطلب بعدی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: راه‌اندازی بزرگترین واحد سورتینگ سیب کشور در ارومیه
Print
55

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان