وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: تصویب ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه کشاورزی خراسان شمالی
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: تصویب ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه کشاورزی خراسان شمالی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق و توسعه کشاورزی خراسان شمالی مصوب شد که این تسهیلات در بخش‌هایی نظیر تکمیل زنجیره تولید انگور، افزایش گوشت قرمز و سفید، توسعه نوغانداری و افزایش کشت زعفران و پنبه هزینه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، کاظم خاوازی پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران خراسان شمالی در فاروج در خصوص دستاوردهای سفر ۲ روزه خود به استان اظهار داشت: این خطه از کشور ظرفیت های خوبی در کشت پنبه به لحاظ کمیت و کیفیت دارد که پیش بینی می شود در سال های آینده میزان سطح زیر کشت این محصول به ۹ هزار هکتار برسد.

خاوازی با اشاره به توسعه شهرک های کشاورزی در خراسان شمالی افزود: اینک ۶ شهرک در استان در زمینه پرورش دام سبک و چهار شهرک مربوط به گلخانه ها فعال است که در آینده تولید آبزیان هم اضافه می شود و با ایجاد زیرساخت های لازم این بخش ها رونق دوچندانی خواهد داشت.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پروژه ایجاد واحدهای خوراک دام گفت: ایجاد زنجیره تولید خوراک دام به میزان تولید سالانه ۹۰ هزار تن یکی از شاخصه های توسعه این بخش در خراسان شمالی است.

وی در خصوص تامین نهاده های دامی هم گفت: در تولید گوشت مشکل نخواهیم داشت و روند تامین نهاده های دامی در کشور بهتر از گذشته خواهد شد.

خاوازی در خصوص کشت دانه روغنی کاملینا هم افزود: با کشت این گیاه که نیاز اساسی کشور در زمینه تامین روغن است می توان در آینده به سمت خودکفایی حرکت کرد.

وی گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کشور به کشت این گیاه اختصاص می یابد که از این میزان ۸۰ هکتار مربوط به استان خراسان شمالی است و برنامه های حمایتی برای ترویج و توسعه کشت این محصول راهبردی را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه ظرفیت و توسعه خوبی در اراضی دیم برای کشت محصول کاملینا وجود دارد گفت: این گیاه دارای امگا ۳ با کیفیت بالا است که ضریب خوداتکایی روغن در کشور را افزایش می دهد.

مطلب قبلی وزیر جهاد کشاورزی: انگیزه کشاورز برای تولید دانه روغنی کاملینا باید افزایش یابد
مطلب بعدی صید تجاری ماهیان خاویاری در سال ۲۰۲۱ ممنوع شد
Print
53

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان