اشتغال ۴۵ هزار نفری با کشت گیاهان دارویی
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

اشتغال ۴۵ هزار نفری با کشت گیاهان دارویی

 رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با تحقق برنامه ١٠ ساله توسعه و کشت گیاهان دارویی ۴۵ هزار شغل در استان ایجاد خواهد شد که یک انقلاب در حوزه اشتغال است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، دکتراسفندیار حسنی مقدم در دیدار با فرماندار دلفان با اشاره به ظرفیت های شهرستان به ویژه در حوزه حبوبات، اظهار کرد: برنامه ریزی در جهت برندسازی، بسته‌بندی و صادرات حبوبات شهرستان به ویژه نخود جزو اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی لرستان است،نباید نخود تولید شده با کیسه به استانهای همجوار برود.

 وی افزود: توجه به مکانیزاسیون در بخش  کشاورزی و اصلاح بذر نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ظرفیت گیاهان دارویی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه گیاهان دارویی برنامه ‌ی تدوین شده که براساس آن طی ده سال ۱۸ هزار هکتار گیاهان دارویی در استان کشت شود که سهم هر شهرستان مشخص شده است.

 حسنی مقدم افزود: در صورت اجرایی شدن این برنامه ۴۵ هزار شغل ایجاد می‌شود که یک انقلاب در اشتغال استان اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: برای تحقق این امر نیازمند ٣٠٠ میلیارد تومان  هستیم یعنی سالی ٣٠ میلیارد تومان که کاری شدنی است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به راه اندازی گاوداری سی هزار راسی در نورآباد نیز  اشاره کرد و افزود: این گاوداری توسط شستا در حال راه اندازی این که اشتغال خوبی به دنبال دارد.

حسنی مقدم با اشاره به تشکیل ستاد سرمایه گذاری در جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: متاسفانه ادارات در حوزه سرمایه‌گذاری عملکرد خوبی ندارند این درحالی است که ما به سرمایه‌گذاران اعلام کرده‌ایم فضا و بستر برای حضور آنها فراهم است.

 در ادامه آقای مهندس درمنان فرماندار شهرستان نورآباد با اعلام اینکه محور اقتصاد لرستان کشاورزی است اظهار کرد: مرغوبترین محصولات کشاورزی در شهرستان نورآباد تولید می‌شود اما توسط سایر استا‌نها بسته‌بندی و فروش می‌رسد.

 وی برندسازی محصولات کشاورزی استان را ضروری دانست.

 فرماندار شهرستان نورآباد در پایان بر لزوم جلوگیری از تغییر کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی تاکید کرد و خواستار تعیین تکلیف اراضی جهت ایجاد شهرک صنعتی شهرستان نورآباد شد.

مطلب قبلی بررسی تغییر کاربری 76 هکتار از اراضی کشاورزی روستای سراب غضنفر دلفان
مطلب بعدی جذب ۸۱۵ میلیارد ریال اعتبارات مکانیزاسیون
Print
77

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان